
Storhamar slo Larvik og er ny serieleder: – Skulle vunnet med 15 mål med normal skyting
(Larvik – Storhamar 23-29) Storhamar leverte en kruttsterk førsteomgang i toppkampen. Andreomgangen ble et antiklimaks.
– Førsteomgangen prima, i andreomgang hadde vi 13 skuddbom fra 6 meter, og det sier sitt. Det er nattamørkt når det gjelder avslutningene i andreomgang. Det var ingen problemer å komme til sjanser. Forsvarsmessig synes jeg det er fint i hele matchen, sier Storhamar-trener Kenneth Gabrielsen.
– Vi vinner kampen – og det er det absolutt viktigste. Vi hadde jo kontroll da, men det blir litt stress når vi brenner og brenner og brenner, og har en del unødvendige tekniske feil. Denne kampen her skulle vi vunnet med 15 mål med normal skyting, fortsetter Kenneth.
Storhamar åpnet bra og ledet 4-1 etter fem minutter.

Ti minutter ut i førsteomgang var Storhamar i føringen 8-4.
Etter 20 minutter ledet Storhamar 14-10. Så ble det virkelig fart på sakene frem til pause.
Storhamar spilte meget bra bakover – og fremover traff de på «alt». Ved pause var Storhamar i føringen 22-11.

Etter pause åpnet Larvik best – syv minutter ut i andreomgang ledet Storhamar med syv mål, 22-15.
Midtveis i andreomgang var Storhamar i føringen 25-18.
Andreomgang ble langt mindre målrik for Storhamar sin del.
Kampen endte med seier 29-23 og to poeng i bagasjen på vei hjem til Hamar.

KAMPFAKTA
Larvik – Storhamar 23-29 (11-22)
Seriekamp Rema 1000-ligaen
Storhamar: June Krogh, Vilde Klaussen – Ingeborg Storbæk Monné, Mathilde Rivas-Toft 4, Kristin Venn 5, Tina Abdulla 3, Olivia Löfqvist 4, Mia Solberg Svele 1, Anna Klausen Jacobsen, Anniken Obaidli 8, Kjerstin Boge Solaas 4, Oda Lunne Mastad, Mirela Gjikokaj
Toppscorer Larvik: Maja Furu Sæteren 6
Utvisninger: Larvik ingen, Storhamar 2×2 min
Tilskuere: 1517 i Jotron Arena