Mia: – De har vist at de aldri gir seg – Storhamar

Mia: – De har vist at de aldri gir seg

Mia Solberg Svele er forberedt på tøff motstand fra Tertnes i mandagens sluttspillfinale i OBOS Arena.

Tertnes tok seg til finalen etter å ha slått ut Sola i semifinalen, mens Storhamar slo ut Larvik.

BILLETTER TIL STORHAMAR – TERTNES KJØPER DU HER

Storhamar har møtt hverandre tre ganger denne sesongen. I NM-finalen vant Storhamar etter straffekast.

I serien vant Storhamar 29-28 hjemme og 27-24 i Bergen.

Mandag spilles første sluttspillfinale (best av tre kamper) i OBOS Arena. Sluttspillvinneren får spille i Champions League kommende sesong.

– Det blir tøft fra start til slutt. De har vist at de aldri gir seg, så det gjelder å være tilstede til enhver tid. Det er en grunn til at de er i finalen. Jeg synes de har spilt veldig bra, med et høyt tempo. Jeg gleder meg til denne duellen, sier Mia Solberg Svele.

ÅPNER MED HJEMMEKAMP: Mandag kl. 18.15 kommer er det avkast i den første sluttspillfinalen mot Tertnes.

– Hva blir den største utfordringen?

– Vanskelig å si, de har både dueller og skudd fremover. I tillegg har de et forsvar som vi må jobbe med å få bevegelse på. 

BILLETTER TIL STORHAMAR – TERTNES KJØPER DU HER

– Tertnes har vært litt seige å møte, hvorfor?

– Som nevnt så gir de seg aldri uansett hvordan stillingen er. De spiller litt annerledes sammenlignet med mange andre. Rett og slett et spill der de er gode til å holde ballen i gang. 

Hvordan mobiliserer dere fysisk og mentalt på tampen av en lang sesong i kampen om nok en tittel?

– Vi har mest fokus på oss selv og hva vi skal gjøre.