
Kenneth Gabrielsen gir seg etter sesongen
Hovedtrener Kenneth Gabrielsen har informert ledelsen i Storhamar Håndball Elite om at han vil benytte seg av en klausul i sin kontrakt, og at den kommende sesongen blir hans siste i klubben.
Hovedtrener Kenneth Gabrielsen har informert ledelsen i Storhamar Håndball Elite om at han vil benytte seg av en klausul i kontrakten, og at den kommende sesongen blir hans siste i klubben. Gabrielsen vil fullføre sesongen og stå i rollen ut kontraktsperioden, som løper til 30. juni 2027.
Gabrielsen ble ansatt i Storhamar i 2020. Når han avslutter sitt engasjement neste sommer, har han ledet klubben gjennom syv hele og historiske sesonger. Under hans ledelse har Storhamar etablert seg helt i europatoppen og hentet hjem klubbens seks første titler:
- 1 gull i EHF European League
- 2 NM-gull
- 2 sluttspill-gull
- 1 seriegull
I tillegg har han ledet laget til spill i EHF Champions League i fire sesonger.

Ønsker å gi klubben god tid
– Dette har vært en modningsprosess og en avgjørelse som har vokst frem over tid, sier Kenneth Gabrielsen.
– Storhamar er en fantastisk klubb med en unik kultur, fantastiske spillere og administrasjon, et herlig støtteapparat og et utrolig lojalt publikum. At jeg velger å gi denne beskjeden nå, handler utelukkende om respekt for klubben. Ved å flagge dette tidlig får Storhamar den tiden de trenger og fortjener til å planlegge fremtiden og finne den rette treneren til å bygge videre på det vi har skapt gjennom seks fantastiske år.
Gabrielsen legger ikke skjul på at årene på Hamar har vært intensive, men først og fremst utrolig givende. Etter sju sesonger mener han samtidig at tidspunktet er riktig for å søke nye utfordringer.

Krystallklart fokus på den siste sesongen
– Hva som blir neste steg etter Storhamar, er foreløpig ikke avklart. Jeg er fortsatt svært motivert for trenerjobben og nye utfordringer, men det får vi komme tilbake til. Akkurat nå ligger hele fokuset mitt på Storhamar og kommende sesong, sier Gabrielsen.
– Vi har en spennende sesong foran oss. Spillerne og vi i teamet har jobbet knallhardt i oppkjøringen, og min eneste prioritet dette året er å gi 100 prosent for at Storhamar skal kjempe i toppen på alle fronter. Vi har seks titler sammen så langt, og målet er definitivt å legge til flere før mitt kapittel på Hamar er omme. Vi skal avslutte denne reisen med stil, avslutter Gabrielsen.

– En trener som har satt dype spor
Daglig leder i Storhamar Håndball Elite, Kamilla Sundmoen, har forståelse for Gabrielsens beslutning og understreker samtidig hvilken betydning han har hatt for klubben.
– Først og fremst vil jeg takke Kenneth for den enorme jobben han har lagt ned for Storhamar gjennom disse årene. Han har vært en helt sentral del av den utviklingen klubben har hatt, både sportslig og organisatorisk. Resultatene og titlene taler for seg selv, men kanskje enda viktigere er kulturen og vinnermentaliteten han har vært med på å bygge, sier Kamilla.
– Selv om det selvfølgelig er vemodig å vite at dette blir Kenneths siste sesong hos oss, har vi stor respekt for beslutningen hans. Vi er også takknemlige for at han er tydelig og gir klubben god tid til å planlegge veien videre. Det gir oss muligheten til å gjøre en grundig prosess for å finne treneren som skal ta stafettpinnen videre, sier Sundmoen.
Storhamars daglige leder er samtidig klar på at klubben ikke skal la nyheten påvirke arbeidet som ligger foran laget.
– Kenneth er tydelig på at han ønsker å avslutte med stil, og det skal vi gjøre sammen med ham. Vi har store ambisjoner for den kommende sesongen, og hele organisasjonen står samlet bak laget og støtteapparatet. Målet er å kjempe om titler og hevde oss i Europa også denne sesongen.
– Kenneth har vært med på å flytte Storhamar til et nytt nivå. Nå skal vi bruke den kommende sesongen til å skape flere store øyeblikk sammen, samtidig som vi starter arbeidet med å sikre en sterk og god overgang til neste kapittel for klubben, avslutter Kamilla.
