Skip to content

– Jeg er utrolig stolt av dette laget!

Tekst: Gro Synstad, Foto: Fredrik Olastuen Publisert: 04/10/2026

Christina Pedersen skryter av laginnsatsen etter søndagens Champions League-seier over det danske storlaget Odense.

Storhamar lå under 11-12 ved pause og vant 26-23.

– På spillermøtet i dag følte jeg som trener at vi kunne vinne. Og Christina Pedersen sa, faen vi skal ut å vinne denne kampen. Dette er den største skalpen Storhamar har tatt i min tid som trener, og det er nok den største gjennom tidene, sa Kenneth Gabrielsen like etter kampen.

Christina Pedersen trekker fram lagets ro, sterke forsvarsspill og Eli Marie Raasoks målvaktsspill etter Storhamars sensasjonelle seier borte mot Odense søndag.

– Jeg er bare utrolig, utrolig glad og utrolig stolt av dette laget, sier Christina Pedersen.

Hun mener Storhamar klarte å spille med en ro over seg og samtidig sette press på Odense.

– Vi holder hodet kaldt og bevarer roen gjennom hele kampen. Vi får dem til å bli utålmodige og frustrerte, står virkelig sterkt i forsvar – og så har vi bare en Eli som står helt fantastisk i dag, sier Christina på.

Men der er likevel lagets samlede innsats som imponerte aller mest.

– En virkelig sterk lagprestasjon, som vi kan være stolte av.

Allerede onsdag er det ny kamp. Da kommer Elkjøp-ligaens serieleder Tertnes til OBOS Arena.

Vi håper å se deg i hallen!